Адміністративний арешт майна при недопуску перевіряючих до фактичної перевірки.

До 1 вересня 2015 року, відповідно до підпункт 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України, адміністративний арешт майна міг бути застосований, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу. Виникало питання: якщо не допустили посадових осіб контролюючого органу до фактичної перевірки можна застосовувати адміністративний арешт майна чи ні?

Аналізуючи норми Податкового кодексу України можна зробити висновок про те, що поняття відмови від проведення перевірки і поняття відмова від допуску до проведення перевірки мають самостійний правовий зміст, а тому повинні розглядатися як нетотожні поняття.

Тому, є підстави вважати, що приписи пп. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України поширюються на випадки застосування арешту майна платника податків у разі: або відмови від проведення документальної перевірки, або недопуску до перевірки будь-якого виду, якщо для такої перевірки передбачено застосування процедури допуску.

Отже, арешт активів можна застосувати як за відмови від допуску до документальної перевірки, так і в разі відмови від допуску до іншого виду перевірки, зокрема фактичної перевірки.

З 1 вересня 2015 року законом “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” № 655-VIII від 17 липня 2015 року підпункт 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України викладено в наступній редакції: арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.

Тому на сьогодні законним буде застосування адміністративного арешту майна платника податків, як за відмову від проведення фактичної перевірки за наявності законних підстав, так і за відмову від допуску посадових осіб контролюючого органу до фактичної перевірки.

Подібні записи:

Напишіть відгук

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.