Домівка » Розіли Податкового кодексу України з коментарями » 1. Загальні положення » Архів рубрики: ‘Податковий кодекс України. Стаття 14. Визначення понять
Сортувати за:

Аутстафінг, аутсорсінг від нерезидента обкладається ПДВ

Аутстафінг, аутсорсінг від нерезидента обкладається ПДВ. Таку думку висловили ГУ ДФС у м. Києві в Листі №23220 /10/26-15-11-01-18:
Операція з постачання платником ПДВ резиденту послуг з надання персоналу, у тому числі якщо персонал працює за місцем здійснення діяльності покупця, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за основною ставкою, незалежно …

Поворотна фінансова допомога єдиний податок

Чи включається до складу доходу ЮО – платника ЄП третьої групи сума наданої/отриманої поворотної фінансової допомоги?
Відповідь:
Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який …

Ринкова ціна в Податковому кодексі

В 2016 році діє таке визначення ринкової ціни:
14.1.219. ринкова ціна – ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а …

Все про податковий борг в Україні

У Податковому кодексі України дано таке визначення податкового боргу:
14.1.175. податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання;
Інформація про наявність податкового боргу
Чи є у суб’єкта господарювання податковий борг, можна дізнатися на …

Якою є дата оприбуткування імпортного товару в податковому обліку?

Переформулюємо запитання так:
На яку дату потрібно взяти курс НБУ при віднесенні до витрат вартість імпортного товару?
Витрати з купівлі імпортного товару визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів (пп.138.4.). При цьому дата, на яку потрібно взяти курс НБУ для перерахунку вартості товарів у гривню, залежить від способу оплати (передоплата або …

Податок на прибуток по пов’язаним особам

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ. ЛИСТ
від 17.07.2013 р. N 7057/6/99-99-19-03-02-1513
Про розгляд листа
Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист Європейської Бізнес Асоціації від 25.06.2013 р. N 672/2013/21 стосовно обмеження витрат по операціях з пов’язаними особами і повідомляє.
Відповідно до пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) пов’язаними особами вважаються юридичні та/або фізичні …

Передача у володіння права інтелектуальної власності обкладається ПДВ

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.05.2013 р. N 2853/6/99-99-19-04-02-15
ПДВ та платежі за використання об’єктів прав інтелектуальної власності
Міністерство доходів і зборів України розглянуло звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг по використанню об’єктів інтелектуальної власності та повідомляє.
Питання, пов’язані із поняттям права інтелектуальної власності, регулюються Цивільним кодексом України від 16 січня 2003 року …

Алгоритм визначення звичайної ціни

4.07.2013 р. прийнято Закон про трансферне ціноутворення, де підпункт 14.1.71, що визначає поняття звичайної ціни, викладен в такій редакції:

Нове означення в Податковому кодексі для основних засобів (зміни з 2014 року)

Порівняльна характеристика змін до  Податкового кодексу (основні засоби):

Податкова віддача тісно (була?) пов’язана з перевірками (Лист N 1678/А/99-99-19-01-01-14)

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ. ЛИСТ від 31.05.2013 р. N 1678/А/99-99-19-01-01-14
Відповідно до листа Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України від 20.05.2013 р. N 04-30/10-544 Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист і в межах компетенції повідомляє наступне.
Відзначаємо, що Податковий кодекс України (далі – Кодекс) регулює відносини, що виникають …