Домівка » Розіли Податкового кодексу України з коментарями » 4. Податок на доходи фізичних осіб » Архів рубрики: ‘Податковий кодекс України. Стаття 164. База оподаткування
Сортувати за:

Судова практика по пп. “д” пп. 164.2.17 ПКУ

З 1.01.2017 р. підпункт “д” підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 з 1.01.2017 доповнитли абзацами другим і третім такого змісту:
“За кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), платник податку має право на сплату суми податкового зобовязання, нарахованої на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, …

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?

Питання:
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?
Відповідь:
Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу I Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі – ПКУ) доходом з джерелом його походження з України – …

Проведення рекламних акцій на думку ДПСУ потрібно відображати в 1 ДФ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.09.2012 р. N 2557/0/61-12/17-1115
Державна податкова служба України згідно із ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі – Кодекс) розглянула листи щодо оподаткування доходів від проведення рекламних акцій та подання податкового розрахунку і повідомляє.
Підпунктом 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 Кодексу встановлено, що додаткові блага – це …

Продаж нерезидентом земельної ділянки, одержаного у спадщину (ЛИСТ ДПСУ N 374/0/141-12/Б/17-1114)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.08.2012 р. N 374/0/141-12/Б/17-1114
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, в межах своєї компетенції та згідно з нормами чинного податкового законодавства розглянула листа щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу від продажу земельної ділянки, що була отримана у спадщину фізичною особою – нерезидентом та від надання нерухомості …

Надання житла працівнику-оподаткування з 1.07.2012 р.

До 1.07.2012 р. не підлягало оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб вартість безоплатно наданого житла (без будь-яких обмежень на житло) юридичною особою-роботодавцем  фізичній особі – найманому працівнику, якщо це було передбачено трудовою угодою або колективним договором. З 1.07.2012 р. набрали чинності зміни до  пп. 164.2.17 Податкового кодуксу України, внесені Законом № 4834-VI, відповідно до …

Порядок перерахунку ПДФО за рік

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ. ЛИСТ  від 04.04.2012 р. N 9788/7/17-1117
Орієнтовний порядок розрахунку бази оподаткування ПДФО
З метою застосування в практичній роботі Державна податкова служба України направляє орієнтовний порядок розрахунку бази оподаткування для фізичної особи, що отримувала протягом календарного року одночасно декілька видів доходу.
Верховною Радою України 02 грудня 2010 року прийнято Податковий кодекс України N 2755-ІV (далі …

Додаткове благо

Додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, …

ПДФО з винагороди за цивільно-правовими договорами

Згідно з абз.2 пп. 164.6 ПКУ з 6.08.2011,
При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування ПДФО визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
До 6.08.2011 під час нарахування доходів у формі винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання …

ф. N 1ДФ:нюанси заповнення

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 12.05.2011 р. N 8882/6/17-0215
Державна податкова служба України, згідно з ст. 52 Податкового кодексу України та за дорученням Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики (лист від 13.04.2011 р. N 04-39/10-240), розглянула звернення щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку та застосування штрафних санкцій і повідомляє.
Відповідно …

База оподаткування ПДФО в Податковому кодексі

База оподаткування ПДФО визначається як і раніше: у п.164.6. Податкового кодексу зазначено, що при нарахуванні доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності