Домівка » Розіли Податкового кодексу України з коментарями » 4. Податок на доходи фізичних осіб » Архів рубрики: ‘Налоговый кодекс Украины. Статья 177. Налогообложение доходов, полученных физическим лицом - предпринимателем от осуществления хозяйственной деятельности, кроме лиц, избравших упрощенную систему налог
Сортувати за:

Обрані види діяльності для ФОПа

Як підприємцю не вскочити в халепу?
Відповідь тут
Лист ДФС від 15.09.2016 № 20119/6/99-95-42-02-16

Державна фіскальна служба України розглянула лист …… щодо оподаткування доходу, виплаченого фізичній особі – підприємцю, отриманого від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, і повідомляє таке.
Відповідно до п. 177.6 ст. 177 розд. IV …

Чи повинні подавати фізичні особи – підприємці податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності протягом звітного року доходів від господарської діяльності?

Державна фіскальна служба України. Роз’яснення від 15.05.2015 року
Чи повинні подавати фізичні особи – підприємці податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності протягом звітного року доходів від господарської діяльності?
Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни …

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Сплачуються авансові платежі до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і …

Розрахунок авансових внесків з ЄСВ підприємцями на загальній системі

Згідно з пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями, фізичні особи – підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід …

Чи потрібно вести книгу нової форми найманим працівникам підприємця на загальній системі?

Чи потрібно вести книгу нової форми найманим працівникам-реалізаторам (касирам)?
Ви тільки встигли запитати нас, а Міндоходів вже надало відповіді: найманим працівникам не потрібно вести книгу нової форми, а сам підприємець на загальній системі

Нова Книга обліку доходів і витрат для ПП на загальній системі (Наказ N 481 від 16.09.2013 р.)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства доходів і зборів України
16.09.2013  р.N 481
Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність

Період обліку
(день, місяць, квартал, рік)

Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності або незалежної професійної діяльності
Сума повернутих коштів за товари
(роботи, …

Авансовий платіж з ПДФО ФОПу на загальній системі можна зменшити за заявою, поданою до строку сплати

Міндоходов 19.08.2013 р. на своєму сайті повідомив, що фізичні особи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.

Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року …

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до витрат вартість ремонту (поліпшення) власних основних засобів (в тому числі касового апарату)?

Відповідно до п.177.2 ст. 177 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
До переліку витрат фізичної особи – підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням …

Поворотну фінансову допомогу ФОПи не включають в доходи

Фізична особа-підприємець, яка працює на загальній системі оподаткування, не  включає до складу доходу суб’єкта господарювання  суму поворотної фінансової допомоги (позики), протягом  строку, на який вона видана.
Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій …

Як виправити помилку в Книзі обліку доходів і витрат підприємців? (ЛИСТ ДПСУ від 27.02.2013 р. N 1158/А/17-1215)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ. ЛИСТ від 27.02.2013 р. N 1158/А/17-1215
Державна податкова служба України за дорученням Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 07.02.2013 р. N 04-30/10-127 розглянула лист щодо ведення фізичною особою – підприємцем книги обліку доходів і витрат та повідомляє наступне.