Домівка » Розіли Податкового кодексу України з коментарями » 4. Податок на доходи фізичних осіб » Архів рубрики: ‘Податковий кодекс України. Стаття 168. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету
Сортувати за:

Яка ставка для перехідних лікарняних, відпускних в 2016 р.?

За якою ставкою ПДФО оподатковуються суми лікарняних, нарахованих та виплачених в січні 2016 року, але за період 2015 року, та суми відпускних, нарахованих та виплачених в грудні 2015 року за період січня 2016 року?
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – …

Повернення фіндопомоги в 1дф (код 153)

Чи потрібно відображати повернення фіндопомоги в 1дф під кодом 153? Податківці вважають, що потрібно, але штрафи за невідображення повернення фіндопомоги в 1 дф- не застосовуються … Детальніше

Поворотна фіндопомога в 1дф (код 153)

Довідника ознак доходів
У зв’язку з відображенням у 1 ДФ матеріальної допомоги під кодом 153 виникають наступні питання:
Чи потрібно відображати в 1 ДФ поворотну фіндопомогу, отриману юрособою від фізособи (у т.ч. засновника)? Чи потрібно відображати поворотну фіндопомогу під час повернення  юрособою фізособі (в т.ч. засновнику) в 1 ДФ?
Чи потрібно відображати в 1 ДФ поворотну фіндопомогу, отриману …

Електронні гроші потрібно обкладати ПДФО

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
Дохід від електронних грошей оподатковується
Якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, “Яндекс. Деньги” тощо), об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає удень зарахування коштів на електронний гаманець.
Електронний гаманець (далі – гаманець) це платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями …

За помилки без наслідків з Нового року не штрафуватимуть

Податковий кодекс України з 1.01.2014 р. запроваджує більш лояльний підхід до накладання штрафу за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності: якщо все перераховане не привело до зменшення та / або збільшення податкових зобов’язань- не штрафуватимуть.

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?

Питання:
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?
Відповідь:
Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу I Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі – ПКУ) доходом з джерелом його походження з України – …

1 ДФ: нова форма від Мінфіну

Проект наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них …

Сплата ПДФО структурним підрозділом

Уутриманий з доходів резидентів та нерезидентів податок з доходів фізичних осіб, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (ст.168.4.1 Податкового кодексу України).

ПДФО у разі якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується

Згідно з пп. 168.1.5 НКУ з 6.08.2011,
якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом для місячного податкового періоду (протягом 20 календарних днів, що настають за …

Нецільова благодійна (матеріальна) допомога (ЛИСТ ДПАУ від 26.03.2011 р. N 6005/6/17-0715 )

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 26.03.2011 р. N 6005/6/17-0715
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі – Кодекс), розглянула лист від 16.02.2011 р. N 162 щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб матеріальної допомоги і повідомляє, що наш лист містить недостатньо …